Ranking inhalatorów dla dzieci – jaki najlepszy?

Inhalacja jest najczęściej rozumiana jako zabieg leczniczy polegający na wdychaniu roztworów leków lub ich aerozoli. Wiemy jednak, iż samo inhalowanie jest korzystne nie tylko w przebiegu chorób, ale i w ich profilaktyce, dzięki której oczyszczamy i nawilżamy drogi oddechowe, dlatego powinny to robić szczególnie osoby długotrwale przebywające w warunkach wysokiego zanieczyszczenia powietrza. Poznajmy urządzenia, ułatwiające ten skuteczny zabieg, który można wykonać we własnym domu. Warto też wiedzieć, jaki nebulizator dla dziecka będzie niezbędny w przypadku schorzeń dróg oddechowych.

Ranking inhalatorów dla dzieci – TOP 10 najlepszych inhalatorów dla dzieci

Miejsce Nazwa inhalatora Cena Najtańsza oferta
1 Microlife NEB200 94 zł Sprawdź teraz
2 Philips Respironics InnoSpire Elegance 199 zł Sprawdź teraz
3 MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY 249 zł Sprawdź teraz
4 Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami 185 zł Sprawdź teraz
5 Sanity Inhalator PRO 157 zł Sprawdź teraz
6 NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY 119 zł Sprawdź teraz
7 Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH 236 zł Sprawdź teraz
8 Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy 214 zł Sprawdź teraz
9 MEDEL FAMILY PLUS 138 zł Sprawdź teraz
10 Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond 38 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych inhalatorów dla dzieci

1. Microlife NEB200

 Microlife NEB200

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Microlife NEB200 to inhalator tłokowy dostosowany do potrzeb całej rodziny. Zasilany elektrycznie (długość kabla: 1,6 m) i wydajny (0,4ml/min). Ma zwartą obudowę i zbiornik na leki o pojemności maksymalnej 8 ml. Jest skuteczny przy rozpylaniu wszystkich standardowych roztworów inhalacyjnych, w tym kortykosteroidów. W zestawie znajduje się maska inhalacyjna dla dorosłych oraz mniejsza dla dzieci, ustnik i końcówka do nosa. Optymalny czas inhalacji wynosi od 4 do 10 minut. Gwarancja na produkt obejmuje 5 lat.

2. Philips Respironics InnoSpire Elegance

 Philips Respironics InnoSpire Elegance

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Philips Respironics InnoSpire Elegance – najwyższej jakości inhalator pneumatyczno – tłokowy, zasilany elektrycznie, odpowiedni do inhalacji i nebulizacji roztworów leczniczych. Równomiernie rozpyla aerozol, a zastosowanie Systemu Venturi znacząco skraca czas trwania zabiegu (6-8 min dla 2,5 ml roztworu). Zestaw zawiera maskę dla dzieci oraz maskę dla dorosłych, 4 zapasowe filtry powietrza, ustnik i praktyczną torbę do przechowywania akcesoriów. Producent udziela 3-letniej gwarancji na użytkowanie.

3. MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY

 MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MEDEL PROFESSIONAL to inhalator profesjonalny, przystosowany do częstego użytkowania dla dorosłych i dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Produkt jest polecany dla osób z przewlekłymi schorzeniami dróg oddechowych takimi, jak astma, POCHP czy mukowiscydoza oraz w miejscach stałego leczenia pacjentów (szpitale, sanatoria). Urządzenie zasilane elektrycznie, zapewnia cichą pracę, a maski znajdujące się w wyposażeniu inhalatora są wykonane z miękkiego, przyjaznego dla skóry tworzywa. Wygodny uchwyt do przenoszenia i pojemnik na akcesoria ułatwiają codzienną pracę z urządzeniem.

4. Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami

 Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami

Cena: ok. 185 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami pracy, dla najlepszego efektu leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Innowacyjny nebulizator RF9 gwarantuje wysoką skuteczność wnikania leku w błony śluzowej układu oddechowego oraz do pęcherzyków płucnych (MMAD). Urządzenie może być używane z ustnikiem, końcówką do nosa, maskami dla dorosłych i dzieci Soft Touch oraz maseczkami silikonowymi dla noworodków. Wszystkie części można w  łatwy sposób czyścić i sterylizować. Producent udziela 5 letniej gwarancji na użytkowanie inhalatora.

5. Sanity Inhalator PRO

 Sanity Inhalator PRO

Cena: ok. 157 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sanity Inhalator PRO to profesjonalny inhalator, przeznaczony do pracy ciągłej oraz intensywnego użytkowania. Gwarantuje wysoką wchłanialność podawanych roztworów i ogranicza ich straty. Dostosowany również do leków oleistych. Urządzenie pracuje w 3 trybach, zapewniając efektywne nawilżanie i oczyszczanie górnych i dolnych dróg oddechowych. W zestawie znajduje się: ustnik, końcówka do nosa, maska dla dorosłych oraz dla dzieci, a także 2 filtry. Zbiornik nebulizatora mieści 12 ml roztworu. Gwarancja na produkt wynosi 5 lat.

6. NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY

 NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NOVAMA FAMILINO BY FLAEM inhalator pneumatyczno – tłokowy polecany dla dzieci i dorosłych, leczonych w warunkach domowych. Lekki i wydajny, z możliwością podawania leków w ilości 2-8 ml. Zestaw zawiera: zapasowy filtr, końcówkę do nosa, ustnik, dużą i małą maskę z miękką obwódką i zaworem antydyspersyjnym. Urządzenie ma 2 stopniową regulację parametrów nebulizacji oraz nakładkę „drugsaver” oszczędzającą lek. Zalecany przy astmie, katarze, zapaleniu zatok oraz górnych i dolnych dróg oddechowych.

7. Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH

 Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH

Cena: ok. 236 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH to jeden z najmniejszych urządzeń, dostępnych na rynku. Przenośny i zasilany na baterie, może być używany w różnych sytuacjach i nie ogranicza swobody ruchu dziecka podczas inhalacji. Samoczyszczący z higienicznym trybem odwrotnej pracy. Wyjątkowo cichy i lekki, ma w zestawie maseczkę dla dzieci, maseczkę dla dorosłych, ustnik oraz pojemna torbę. Pojemność zbiornika na lek wynosi 12ml. Wydajność inhalatora to 0,25ml/min.

8. Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

 Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Cena: ok. 214 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy zasilany na baterię, z możliwością ładowania. Przenośny i lekki nebulizator daje swobodę przemieszczania się, a wyjątkowo cicha praca na poziomie 40-50dB zapewnia komfort użytkowania. Urządzenie posiada innowacyjną membranę tytanową, gwarantującą szybką i wydajną nebulizację na poziomie 0,35ml/min. W zestawie znajduje się: adapter zasilający, chusteczka do czyszczenia, maski do nebulizacji dla dzieci i dorosłych oraz twarde etui zabezpieczające nebulizator.

9. MEDEL FAMILY PLUS

 MEDEL FAMILY PLUS

Cena: ok. 138 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MEDEL FAMILY PLUS to inhalator pneumatyczno – tłokowy, w gładkiej, zwartej obudowie. Przeznaczony do leczenia schorzeń dróg oddechowych w warunkach domowych. Zestaw zawiera uniwersalną maskę dla dorosłych oraz maseczkę dla dzieci, końcówkę do nosa i torbę na akcesoria. Maksymalna pojemność zbiornika na roztwór leczniczy wynosi 8ml. Szybkość nebulizacji to 0,3ml/min., Urządzenie posiada zintegrowany uchwyt, ułatwiający przenoszenie. Lekki, zasilany sieciowo nebulizator podlega 5-letniej gwarancji.

10. Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond

 Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond z regulowanym ustnikiem, dostosowującym urządzenie dla dzieci i dorosłych oraz zaworem niskooporowym ułatwiającym wdychanie leku. Wysokoprzepływowy gwizdek i specjalna zastawka wspomagają prawidłową technikę oddychania. Skuteczną terapię aerozolem zapewnia specjalnie wyprofilowana maska. Urządzenie ułatwia podawanie leków w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Polecane dla pacjentów ze słabą koordynacją ruchową. Urządzenie jest łatwe w demontażu i do utrzymania w czystości.

Czym jest nebulizacja?

Nebulizacja to rodzaj terapii, w której wykorzystuje się leki w postaci mgiełki lub aerozolu. Często pojęcie nebulizatora stosuje się zamiennie z inhalatorem, lecz różnica polega przede wszystkim na sposobie dostarczania substancji leczniczych do organizmu. Używając inhalatora, lek dostaje się do dróg oddechowych wyłącznie podczas wdechu pacjenta, a w przypadku nebulizatora jest to proces ciągły. Z tego powodu, nebulizacja jest polecana szczególnie dla dzieci i niemowląt. Dostępne na rynku inhalatory z możliwością nebulizacji są nie tylko wydajne i w sposób szybki podają leki, ale też skutecznie ograniczają ich straty podczas terapii. Istotnym parametrem jest wskaźnik MMD (Mass Median Diameter) oraz  MMAD (Mass Median Aerodynamic Diameter), które określają wielkość i odsetek cząsteczek leku w aerozolu. Wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząsteczek determinuje miejsce wnikania leku, im mniejsze, tym głębiej są wchłaniane. I tak, aby dotrzeć do gardła mogę być nawet większe od 8 μm, ale jeśli lek powinien dotrzeć aż do płuc, ich wielkość musi mieścić się w przedziale 0,5 – 3 μm .

Jaki inhalator dla dziecka jest najlepszy

Odpowiedź na pytanie, jaki inhalator dla dziecka jest najlepszy, z pewnością zależy od rodzaju schorzenia, z jakim mamy do czynienia. Istotne są bowiem możliwości pracy urządzenia w trybie ciągłym, a także szybkość dostarczania leku. Polecane przez producentów ciche inhalatory dla dziecka to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych pociech, które często wykazuję lęk przed głośnymi urządzeniami. Szukając odpowiedniego inhalatora, warto zwrócić uwagę na to, czy będzie on stosowany doraźnie i stacjonarnie, czy też potrzebny podczas wyjść i wyjazdów poza domem.

Ranking inhalatorów dla dzieci

Ranking inhalatorów dla dzieci, przedstawia najnowsze modele urządzeń, wyprodukowanych do 2020 roku, o których opinie można znaleźć również wśród ich dotychczasowych użytkowników. Kupując tanie inhalatory, musimy się liczyć z tym, że ich funkcje oraz wyposażenie dodatkowe będą ograniczone. Dobre urządzenia, dostępne na rynku pozwalają na przeprowadzenie właściwej terapii leczniczej, nawet u najmłodszych pacjentów, lecz o tym, jaki inhalator dla noworodka czy niemowlaka będzie najbardziej odpowiedni i które jego funkcje są niezbędne, warto zapytać pediatrę prowadzącego leczenie. W przypadku dorosłych, wybór i decyzja jest znacznie łatwiejsza, lecz należy pamiętać, że inhalacji nie powinny wykonywać osoby z ciężką niewydolnością serca, cierpiące na gruźlicę, niewydolność oddechową niezwiązaną z obturacją oskrzeli czy też krwotok z dróg oddechowych.

Dodaj komentarz