Kiedy nie jest się już dziewicą? Pytanie, które może dręczyć … mężczyzn

Kontakty seksualne, anatomia człowieka – obydwa te tematy są ze sobą ściśle powiązane. O takich tematach mówi się już nawet w szkole podstawowej na lekcjach biologii. Jednak jak się okazuje, nie każdy wie, kiedy kobieta przestaje być dziewicą. Niby jest to rzecz oczywista, ale wciąż istnieją błędne przekonania co do tego. Warto się tej kwestii przyjrzeć, aby móc wyjaśnić pewne nieścisłości, które mogą występować.

Kiedy nie jest się już dziewicą? Przerwanie błony

Kobieta nie jest już dziewicą, jeżeli odbywa ona pierwszy stosunek seksualny. Nie jest tu mowa o pieszczotach, ale o momencie, kiedy to mężczyzna wsunie swojego członka do dróg płciowych swojej wybranki. Wtedy dochodzi do przerwania błony dziewiczej. Jest to chyba najkrótsza odpowiedź na zadane pytanie. Kiedy u kobiety odbył się pierwszy taki stosunek seksualny, każda kobieta jest w stanie samodzielnie odpowiedzieć na to pytanie.

Czasem jednak mężczyźni mają podejrzenie, że pomimo solennych zapewnień swojej partnerki, dziewictwo straciły one już dawno temu. Powodem ich wątpliwości jest brak krwi.

Czytaj także:  Jak wyjść z friendzone?

Kiedy nie jest się już dziewicą? Czy kobieta zawsze krwawi?

Wielu mężczyzn wychodzi z przekonania, że podczas pierwszego stosunku seksualnego, kobieta zawsze krwawi na skutek przerwania bony dziewiczej. Czy tak faktycznie jest? Okazuje się, że nie. Wszystko bowiem uzależnione jest od organizmu kobiety. Nie zawsze na skutek przerwania błony dziewiczej leci krew. Tzn. może się okazać, że jest ona na tyle elastyczna, że wcale nie dojdzie do jej przerwania podczas seksu. Często mają tak kobiety, które w trakcie miesiączki wykorzystują tampony.

Błona dziewicza jest tak skonstruowana, że w trakcie miesiączki, przepuszcza krew, która widoczna jest na podpasce lub na tamponie. Jednak okres nie doprowadza do jej przerwania. Dopiero może dojść do tego podczas stosunku seksualnego. Chociaż nie zawsze. Jak więc widać, wszystko może się wydarzyć. Nie zawsze należy więc podejść do kobiety z taką nieufnością. Może lepiej zapoznać się z kobiecą anatomią, która jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań.

Czy można sprawdzić czy kobieta jest dziewicą?

Okazuje się, że nie ma takich możliwości. Wątpliwe bowiem jest bowiem to, aby kobieta dała się siłą zaciągnąć do ginekologa, który jest chyba jedyną osobą mogącą udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jeżeli mężczyzna tego zażąda, może być pewnym tego, że kobieta będzie dążyła do rozstania.

Czytaj także:  Kąpiel noworodka - krok po kroku do doskonałego rytuału pielęgnacyjnego

Była jednak osoba, która twierdziła, że można sprawdzić czy kobieta jest dziewicą. Tą osobą był William Martin, autor książki Racjonalne życie płciowe z 1935 roku. Niedługo minie sto lat od wydania tej książki, która w dzisiejszych czasach może budzić nie tylko zaskoczenie, ale także zdumienie. Czy przyszłoby bowiem komuś do głowy to, aby dokonywać oględzin łechtaczki? Do takich sposobów odwoływał się właśnie Martin! Jeżeli kogoś ta kwestia zaciekawiła, to całkiem możliwe, że znajdzie on jeszcze miejsca, gdzie ta książka się znajduje. Zaskoczenie będą na pewno budziły teorie, których w tych książkach nie brakuje.