Pożegnaj cellulit – poświęć sobie 5 minut każdego dnia i przywitaj gładką skórę

Lipodystrofia, czyli tzw. cellulit, opisuje zjawisko nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej. W konsekwencji prowadzi to do zmian w tkance podskórnej. W nasilonych stanach może stanowić poważny defekt estetyczny. W artykule podpowiemy, jak zmniejszyć widoczność cellulitu i zadbać o atrakcyjny wygląd całego ciała.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit, nazywany często skórką pomarańczową, objawia się nierównym rozkładem tkanki tłuszczowej pod skórą. W konsekwencji na powierzchni ciała pojawiają się grudki, zgrubienia i wypustki, które negatywnie wpływają na wygląd. Zwyrodnienie tkanki tłuszczowej może dotyczyć nawet 85% kobiet w populacji ogólnej. Najczęściej powstaje w wyniku magazynowania zbyt dużej ilości tłuszczu przez adipocyty. Komórki tłuszczowe mogą bowiem zwiększać swoją objętość nawet 10-krotnie, co prowadzi do powstawania charakterystycznych wypustek.

Występowaniu cellulitu sprzyja siedzący tryb życiawahania wagi oraz nadwaga. Dodatkowo wśród czynników ryzyka można wymienić noszenie zbyt ciasnych ubrań, problemy z krążeniem, zmiany hormonalne oraz palenie papierosów. Warto pamiętać, że ryzyko pojawienia się skórki pomarańczowej znacznie zmniejsza prawidłowa dieta. Właśnie dlatego tak ważna jest zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia.

Czytaj także:  Maseczka z awokado

Jak zmniejszyć widoczność cellulitu?

Chcesz zmniejszyć widoczność cellulitu? Sięgaj po produkty poprawiające przemianę materii. Doskonale sprawdzi się błonnik, który zapobiega zaparciom oraz ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Warto pamiętać o tym, że problemy z wypróżnianiem mogą sprzyjać odkładaniu się toksyn w organizmie. Skuteczną metodą walki ze skórką pomarańczową będzie tym samym detoks, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Widoczność cellulitu pomoże zmniejszyć również aktywność fizyczna, w tym regularna jazda na rowerze oraz pływanie. Regularne treningi pozytywnie wpłyną na zdrowie, kondycję oraz ujędrnią poszczególne partie ciała.

Doskonałe rezultaty daje także peeling z kawy oraz szczotkowanie ud i pośladków na sucho. Zabiegi świetnie wpływają na krążenie, zwiększając jędrność oraz uelastyczniając skórę. Co więcej, pomagają w regeneracji tkanek podskórnych. W codziennym życiu nie możesz zapomnieć jednocześnie o nawadnianiu. Spożywaj co najmniej 2 litry wody każdego dnia.

Jakie produkty do pielęgnacji wybrać?

Widoczność skórki pomarańczowej pomagają zmniejszyć także odpowiednio dobrane kosmetyki. Warto pamiętać o tym, że ich skuteczność uzależniona jest od systematycznego stosowania. Właśnie dlatego zadbaj o to, aby aplikować je zgodnie z zaleceniami producenta. Jednym z najważniejszych składników jest kofeina, która wykazuje działanie przeciwobrzękowe.

Czytaj także:  Drożdże na porost włosów: tajemnica siły i zdrowia Twojej fryzury

Dodatkowo uczestniczy w spalaniu tkanki tłuszczowej oraz poprawia krążenie krwi. Ciekawym związkiem jest również L-karnityna, która ułatwia usuwanie wody z organizmu oraz przyspiesza spalanie tłuszczu.

W codziennej pielęgnacji przydatny może okazać się także krem na rozstępy. Jeśli zależy Ci na intensywnym działaniu, postaw na preparaty do stosowania na noc, które wykazują najwyższą skuteczność. Wyróżniają się formułą rozgrzewającą, wspomagając naturalny proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowe właściwości wygładzające sprawiają, że cera pozostaje jędrna i elastyczna.