TOP 6 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji włosa!

Dbasz o swoje włosy codziennie, a wciąż nie prezentują się tak, jak zakładałaś? A czy zastanawiałaś się kiedyś, czy swoją pielęgnację na pewno wykonujesz wedle ściśle określonych kryteriów? Może winowajcą złej kondycji włosa nie są kosmetyki, ale źle dobrane składniki, akcesoria lub styl życia, który prowadzisz? Jeśli chcesz poprawić wygląd swoich włosów to zacznij stosować te metody w codziennej, tygodniowej pielęgnacji. Popraw wygląd włosów już dziś!

Wygląd włosów to nie tylko mycie, ale przede wszystkim styl życia

Aby Twoje włosy wyglądały świetnie musisz o nie zadbać tu i teraz. Nie wystarczy, że zmienisz stary szampon na nowy. Powinnaś pomyśleć przede wszystkim o stosowaniu pełnowartościowej diety, jak również unikaniu stresu, który ma złowieszczy wpływ na kondycję włosa.

Odpowiedni styl życia jest bardzo ważny, bo wpływa na jakość Twoich włosów od wewnątrz powodując nie tylko ich intensywniejszy wzrost, ale również gęstość i elastyczność, którą po prostu widać gołym okiem.

Włosy gęste nie tylko na obrazku – wyrzuć szczotki z tworzywa

Słabsze, łamliwe i szorstkie włosy? To domena wielu kobiet, które na co dzień sięgają po niewłaściwe akcesoria. Zdecydowanie lepiej jest mieć pod ręką szczotkę lub grzebień wykonany z naturalnych materiałów, który nie będzie uczulał skóry głowy i nie podrażniał jej. Świetną alternatywą dla grzebieni z tworzywa sztucznego jest na przykład ten wykonany z drewna. Trzeba przyznać, że świetnie rozczesuje włosy różnej długości, bez ich plątania.

Czytaj także:  Frezarka do paznokci – co musisz o niej wiedzieć?

Nie czesz włosów na sucho – to powoduje ich łamliwość

Jeśli planujesz mycie włosów to od razu zarezerwuj sobie nieco więcej czasu na to, by porządnie je wyczesać. Czesanie na mokro jest zdecydowanie bardziej zdrowe i polecane, a w rezultacie też zdrowsze dla Twoich włosów. Weź to pod uwagę stosując się do tej zasady tu i teraz.

Odżywiaj włosy, ale z głową i umiarem!

Każde włosy potrzebują od czasu do czasu odżywienia i pełnej regeneracji, ale nawet odżywka może wpłynąć niekorzystnie na stan naszych włosów. Otóż włosy różnego typu bardzo łatwo jest przeciążyć. Codzienną pielęgnację włosa z użyciem odżywki lepiej zatem zastąpić co tygodniową maską do włosów.

Porządnie dobrana maska do włosów, pozostawiona na dłuższy czas sprawi, że Twoja czupryna zaprezentuje się tak zdrowo, jak nigdy dotąd.

Chroń włosy przed gorącym powietrzem suszarki i prostownicą!

Największą szkodą dla włosa jest intensywna stylizacja. Gorące powietrze suszarki, codzienne prostowanie? Co jeszcze zrobisz, by całkowicie zniszczyć swoje włosy? Ich regeneracja może trwać latami. Dlatego przed intensywną stylizacją włosa zawsze zastosuj płyn chroniący ich strukturę. Znajdziesz wiele takich propozycji kosmetycznych, a dzięki nim Twoje włosy pozostaną piękne na długi czas.

Czytaj także:  Ćwiczenia na płaski brzuch - Twój przewodnik do osiągnięcia idealnej sylwetki

Nie licz na duże efekty z dnia na dzień – przyjdą z czasem!

Jednym z największych problemów kobiet jest oczekiwanie dużych rezultatów po krótkim czasie od zastosowania produktów kosmetycznych. Tymczasem na duże efekty trzeba po prostu uczciwie poczekać mając na względzie czas, jaki trzeba dać konkretnym składnikom. Miej to na uwadze i bądź cierpliwa, a na pewno Twój wygląd spełni Twoje oczekiwania.