Frezarka do paznokci – co musisz o niej wiedzieć?

Frezarka do paznokci jest urządzeniem, które ułatwia pracę stylistki paznokci i przyśpiesza wykonywanie zabiegów takich, jak manicure i pedicure. Najważniejszą częścią frezarki jest głowica, do której montuje się wymienne końcówki – frezy o zróżnicowanej ziarnistości. To dzięki nim można wykonywać wiele zabiegów. Przydadzą się również nakładki i kapturki ścierne, mocowane na trzpieniach. Dowiedz się, co można zrobić przy pomocy frezarki oraz na co uważać w trakcie jej działania.

Frezarka do paznokci – zakres czynności, które można wykonać przy jej użyciu

Frezarka do paznokci to urządzenie wielofunkcyjne, a przede wszystkim prawdziwa pomoc dla każdej stylistki paznokci. Kiedy już opanujesz działanie urządzenia i poznasz specyfikę wszystkich frezów i nakładek, zobaczysz jak sprawnie i szybko przeprowadzisz zabiegi, które dotąd zajmowały Ci więcej czasu.

Frezarka do paznokci pomoże Ci w zabiegach takich jak:

 • modelowanie kształtu paznokcia;
 • skracanie paznokci sztucznych i naturalnych;
 • usuwanie skórek;
 • usuwanie zrogowaceń i odcisków;
 • wygładzanie i polerowanie płytki;
 • usuwanie starych stylizacji;
 • opracowywanie mas hybrydowych, żelowych, akrylowych.

Oczywiście każda z tych czynności wymaga dopasowania odpowiedniego frezu. Wymienne frezy różnią się ziarnistością, co jest oznaczone przy pomocy kolorów. Frezy żółte są najdelikatniejsze, mają gradację 240. Można opracowywać nimi skórki. Frezy czerwone (grad. 200) również uznawane są za delikatne, służą do zabiegów manicure i pedicure, opracowywania płytki i wałów około paznokciowych.

Czytaj także:  Pierwsza wizyta u ginekologa - Jak przebiega?

Frezy niebieskie (180) używane do opracowania skórek oraz delikatnego usuwania mas żelowych. Frezy zielone (140) należy do grubszych i mocniejszych, można ściągać nim żel i akryl oraz opracowywać zrogowaciałą skórę. Frezy czarne (100) to mocne frezy, które umożliwiają opracowanie mas akrylowych i żelowych oraz skracanie paznokci. Frezy mogą być diamentowe, karbidowe, ceramiczne. Czasami pracuje się też frezami gumowymi, które polerują płytkę paznokcia.

Na co uważać, używając frezarki do paznokci? 

Frezarka do paznokci znacznie ułatwia wykonywanie stylizacji, ale trzeba nabrać wprawy, żeby podczas pracy urządzeniem nie uszkodzić płytki paznokcia. Na co uważać przy frezarce?

 • zbyt wysokie obroty – nie powinno się nastawiać zbyt dużej prędkości obrotów. Kontrolowanie prędkości obrotów jest bardzo ważne. Powinny pamiętać o tym początkujące stylistki;
 • dociskanie frezu do paznokcia – nie można zbyt mocno dociskać frezu podczas pracy, żeby nie uszkodzić płytki;
 • trzymanie frezu dłuższy czas w jednym miejscu – tego też należy się wystrzegać;
 • staranne dobieranie frezu do rodzaju zabiegu.

Należy pamiętać o dezynfekowaniu frezów. Dla zwiększenia higieny zabiegu można wybierać modele z pochłaniaczem pyłu, powstałego w trakcie wykonywania pracy. Taka frezarka do paznokci znajduje się np. w ofercie NEONAIL. Są tam także inne modele frezarek o różnej wielkości i mocy oraz praktyczne zestawy frezów. Do użytku domowego wystarczy frezarka do paznokci o mocy 20W, do profesjonalnego – 40W i więcej.

Czytaj także:  Makijaż do niebieskiej sukienki - Tworzenie doskonałego looku

Zobacz modele frezarek od NEONEIL, w ofercie znajdziesz także wszystkie niezbędne  akcesoria do wykonywania manicure i pedicure!