Wybierz najlepszy odcień blondu dla siebie

Niezależnie od tego czy jesteś naturalną blondynką czy też marzysz o tym, aby przefarbować się na blond, kluczowe jest wybranie najlepszego odcienia. Na szczęście paleta kolorów blond ma tak szeroki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli myślisz o zimnym blondzie, koniecznie przeczytaj czy jest to kolor dla Ciebie i jak go pielęgnować.

Zimny blond i jego charakterystyka

Zimny blond to typowo chłodny odcień blondu, który wyróżnia się chłodnymi tonami. Mogą to być srebrne lub popielate tony. Jest to całkowite przeciwieństwo ciepłych blondów, które kiedyś były bardzo modne, czyli takich ze złotymi tonami. Popularność zimnego blondu jest w dużej mierze związana z tym, że dużo gwiazd zaczęło nosić ten kolor i stał się on popularny w świecie celebrytek, aktorek i wokalistek. Taki kolor odbija światło, co sprawia, że włosy optycznie wyglądają na bardziej zdrowe i lśniące. Zimny blond może przybierać różne formy i wymienia się tutaj: platynowy blond, srebrzysty blond, popielaty blond, lodowy blond, a także neutralny blond. Wybór najlepszego odcienia zależy od typu Twojej urody i tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Nie zawsze trzeba wybierać to co modne, ale przede wszystkim to, co nam pasuje. Wtedy podkreślisz swoją urodę, a nie przytłoczysz ją niedopasowanym kolorem.

Czytaj także:  W czym jest dużo biotyny? I dlaczego jest ona tak ważna dla organizmu człowieka?

Komu pasuje zimny blond?

Przede wszystkim ten kolor najlepiej sprawdzi się w przypadku osób o zimnym odcieniu skóry i jest to podstawowe kryterium wyboru. Jeśli Twoja skóra jest różowa, oliwkowa lub beżowa, to najpewniej będziesz wyglądać dobrze w zimnym blondzie. Po drugie, jasna skóra dobrze współgra z tym odcieniem. Zwróć uwagę także na kolor oczu, który również w wydaniu chłodnym, idealnie pasuje do tego blondu. Oczy błękitne, szare i zielone dodają głębi zimnym blondom i wspaniale się z nim uzupełniają. A komu na pewno nie pasuje zimny blond? Kobiety o ciepłym typie urody, które mają złote refleksy we włosach, ciemne oczy, piegi lub brzoskwiniową karnację, nie powinny go wybierać. Przyjmuje się, że kobiety o delikatnej urodzie, mogą nosić blond. Pamiętaj jednak, że jeśli masz ciepłą karnację, to pasuje Ci miodowy, karmelowy lub złoty blond, a nie zimny.

Pamiętaj o ochronie tego koloru

Zimny blond ma to do siebie, że musi być bardzo dobrze pielęgnowany, aby zachował swój chłodny odcień. Podstawa pielęgnacji to nawilżenie koloru blond, co jest kluczowe, gdy chodzi o farbowanie włosów. Nawilżone kosmyki lepiej się błyszczą i dłużej zachowują swój kolor. W przypadku takich odcieni jak zimne, należy szczególnie zadbać o to, aby nie pojawiły się żółte i ciepłe odcienie, bo od razu psuje to cały efekt chłodu. Szampony z fioletowym pigmentem chronią chłodne odcienie blondu.  Zimny blond jest trudniejszy w pielęgnacji i ma więcej wymagań, jeśli chodzi o typ urody do którego pasuje. Dlatego jeśli już wybierzesz ten kolor, musisz być pewna, że będziesz go wytrwale pielęgnować i czy na pewno podkreśla atuty Twojej urody. Przeczytaj więcej informacji tutaj https://ohmyhair.com.pl/ i świadomie pielęgnuj swoje włosy.

Czytaj także:  Keratynowe prostowanie włosów: Kiedy można powtórzyć ten korzystny zabieg?