Makijaż permanentny vs makijaż tradycyjny

Jeśli chcesz szybko odmienić wygląd swojej twarzy, zdecyduje się na makijaż permanentny. Za jego pomocą możesz uwydatnić swoje wargi, wypełnić je preferowanym przez Ciebie kolorem. Usta będą wyglądały jak pomalowane o każdej porze dnia i nocy. Możesz mieć idealne brwi jak aktorki w TV i znane celebrytki. Makijaż tradycyjny musisz wykonywać codziennie, z kolei permanentny jest trwały, niezmywalny.

Co przemawia na korzyść makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ma wiele zalet, dlatego cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie wśród kobiet. Nakładanie codziennie makijażu zajmuje sporo czasu, którego często brakuje zabieganym osobom. Kolejną kwestią jest to, że trzeba robić potem poprawki, aby dobrze się prezentować przez cały dzień. Potem wszystko trzeba jeszcze zmyć na koniec dnia, co ponownie wymaga czasu i użycia kosmetyków.

Nie powinno więc dziwić, że kobiety decydują się na makijaż permanentny, który pozwala czuć się komfortowo, niezależnie od sytuacji. Zyskuje się też sporo czasu, który można spożytkować przykładowo na własne przyjemności. Usta i brwi wyglądają efektownie przez całą dobę, nawet po nieprzespanej noc, w trakcie choroby, latem, po wyjściu z basenu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie.

Czytaj także:  Perfekcyjny wygląd z odpowiednim pędzlem do makijażu

Czy makijaż permanentny jest tym, czego potrzebujesz?

W przypadku makijażu permanentnego możesz też liczyć na precyzję, o którą trudno przy braku doświadczenia i wprawy. Jeśli nie lubisz robić makijażu tradycyjnego, nie potrafisz uzyskać pożądanego efektu i podkreślić swoich atutów, to zdecyduj się na opcję permanentną u profesjonalnej kosmetyczki. W ten sposób możesz ukryć niedoskonałości urody. Efekt utrzymuje się bardzo długo, bo od sześciu miesiącu do nawet kilku lat.

Oczywiście makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Na co dzień sprawdza się idealnie. Postaw na klasykę, delikatność i naturalność. Szminka nie będzie Ci potrzebna, ale możesz użyć błyszczyka do ust, aby jeszcze bardziej je uwydatnić. Będą przykuwać spojrzenia. Z kolei pędzle do makijażu pozwolą Ci na dokładną aplikację podkładu, pudru, bronzera lub różu. Wystarczy jeszcze maskara i będziesz wyglądać zjawiskowo.

Makijaż permanentny nie zastąpi tradycyjnego?

Za pomocą makijażu permanentnego skorygujesz kształt swoich brwi, ust, oczu. Za jego pomocą możesz optycznie zagęścić swoje rzęsy. Służy też do dodania objętości wąskim ustom, zniwelowania asymetryczności warg. Nie oznacza to jednak, że możesz całkowicie zrezygnować z wszystkich kosmetyków. Nadal będziesz potrzebować przykładowo cieni do powiek, tuszu do rzęs, podkładu do twarzy. Są one niezbędne do tego, aby zrobić pełen makijaż.

Czytaj także:  Karbowanie włosów dla ekstrawaganckiego wyglądu

Podsumowanie

Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny, aby ułatwić sobie życie i zaoszczędzić czas. Pamiętaj jednak o tym, że nie zastąpi on całkowicie tradycyjnego makijażu. Traktuj go jako dodatek, który pozwoli Ci na poprawienie urody i podkreślenie Twoich atutów. Twarz stanie się bardziej wyrazista, atrakcyjniejsza. Na jego korzyść przemawia:

  • oszczędność czasu,
  • precyzja,
  • długotrwałe efekty,
  • trwałość.