Trendy w makijażu twarzy – poznaj najważniejsze zasady

Każda z nas pragnie cieszyć się pięknym, nienagannym wyglądem każdego dnia. Nic więc dziwnego, że makijaż to jedna z kluczowych kwestii, o którą pragniemy dbać każdego dnia. Jakie panują obecnie trendy w makijażu twarzy? Co warto wiedzieć, by stworzyć modny, atrakcyjny look? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Właściwy podkład i jego dobra aplikacja

Każdy doskonały makijaż w tym sezonie, niezmiennie musi cechować się dopasowaniem właściwego kolorytu do odcienia naszej twarzy, posiadanej karnacji. W związku z tym, pierwszorzędną kwestią jest dobór właściwego podkładu do twarzy. Warto kierować się zasadą, by wybrać jeden ciemniejszy odcień, niż nasza skóra. Jeśli uda nam się dokonać właściwego wyboru, wówczas należy zaopatrzyć się w niezbędne pędzle do makijażu, by właściwe rozprowadzić cały podkład.

Lekkość i zwiewność

Dominujący trend w makijażu to lekkość i zwiewność. Wciąż króluje stwierdzenie make up, no make up. Upraszczając, można stwierdzić, że im mniej widoczny makijaż, tym lepiej. Już dawno niemodne są mocne linie, ciemne podkłady, bardzo wyraziste usta.

Modny makijaż i pastelowe barwy

Chcąc wykonać makijaż, który będzie dopasowany do aktualnie obowiązujących trendów, z całą pewnością warto postawić na delikatne, pastelowe odcienie, a więc odcienie:

  • Beżu,
  • Brązu,
  • Różu,
  • Szarości.
Czytaj także:  Makijaż wieczorowy krok po kroku - jak go wykonać samodzielnie w swoim domu?

Szczególnie warto zwrócić na to swoją uwagę podczas doboru koloru cieni do powiek, czy odcienia pomadki. Wówczas będziemy mogli mieć pewność, że dobierane do naszej twarzy kosmetyki, będą doskonale się prezentować, tworząc harmonijny, efektowny styl.

Makijaż na lato – zadbaj o odrobinę błysku

Trendy w makijażu twarzy jasno wskazują, że nie powinno zabraknąć w nim błysku i rozświetlenia. W praktyce oznacza to, że warto zadbać o połyskujące elementy makijażu. Przykłady tego typu rozwiązań można mnożyć. Właściwe pędzle do makijażu sprawiają, że każdy kosmetyk, jaki wybierzmy do wykonania własnej stylizacji, pomoże nadać nam błysku. Dla przykładu na standardowe, matowe cienie do powiek w odcieniach pastelowych, można położyć dodatkową warstwę mieniącego się złota, czy srebra. Jeśli usta pomalowane zostaną zwykłą, klasyczną pomadką nudę, by rozświetlić tworzony makijaż, wystarczy nanieść na nią bezbarwny błyszczyk. Chcąc wprowadzić na własnej twarzy powiew świeżości, warto sięgnąć po właściwie dopasowany rozświetlacz. Już jedno, standardowe muśnięcie kości policzkowych sprawi, że nasza skóra będzie niezwykle promienna, doskonale rozjaśniona.

Czytaj także:  Jak naturalnie przyciemnić włosy? Odkryj niezawodne metody domowe!

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć modny makijaż? Stosuj tylko kilka zasad, a Twoja twarz, bez względu na porę dnia, czy okoliczności, będzie doskonale się prezentować.